سه شنبه, ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ / قبل از ظهر / | 2023-01-31
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰ |
354 بازدید
۰
3

از دیرباز تا کنون، ژانر کودک به عنوان یکی از مهم‌ترین ژانرهای سینمایی بوده و هر سال فیلم‌های بسیاری در این ژانر ساخته می‌شود. زیرا شخصیت و عواطف انسان در این دوران به سرعت پرورش می‌یابد و فرصت بی‌نظیری برای تربیت اشخاص فراهم است که با بهترین فیلم‌ها کیفیت بیشتری پیدا می‌کند.

به این پست امتیاز دهید
۱//۲//۳//۵/۴

از دیرباز تا کنون، ژانر کودک به عنوان یکی از مهم‌ترین ژانرهای سینمایی بوده و هر سال فیلم‌های بسیاری در این ژانر ساخته می‌شود. زیرا شخصیت و عواطف انسان در این دوران به سرعت پرورش می‌یابد و فرصت بی‌نظیری برای تربیت اشخاص فراهم است که با بهترین فیلم‌ها کیفیت بیشتری پیدا می‌کند. اگر به‌دنبال فیلم‌های خوبی در این ژانر می‌گردید تا به همراه کودکان پیرامونتان تماشا کنید، این بار به سراغ ۲۰ فیلم مناسب کودکان زیر ۵ سال که آن‌ها را سرگرم می‌کند، می‌رویم. برای مطالعه بیشتر ۲۰ انیمیشن سرگرم کننده برای کودکان با  مجله آنلاین هفتگ همراه باشید.

۱. The Red Balloon 1956

این برنده اسکار، درباره یک بادکنک قرمز است که پسر نوجوانی به نام پاسکال را در شهر پاریس تعقیب می‌کند. فیلمی کوتاه با دیالوگ‌های کم و مناظر زیبا که به راحتی می‌تواند کودکان (و حتی بزرگترها) را مجذوب خود کند.

لحظات دلهره آور: زمانی که گروهی از بچه‌ها برای دزدیدن بالون، پاسکال را تعقیب می‌کنند
رده سنی مناسب: ۳ سال به بالا
مدت زمان: ۳۴ دقیقه

۲. The Peanuts Movie 2015

داستان مصور پرطرفدار کودکان، این بار به همراه تمامی اعضا گروه “بادام زمینی‌ها” به خانه‌های شما می‌آید. قصه از جایی شروع می‌شود که اسنوپی و لوسی به همراه بقیه اعضای گروه تصمیم می‌گیرند تا بزرگترین ماموریت خود را انجام دهند، اما این در حالی است که چارلی براون سعی دارد توجه دختری مو قرمز را به خودش جلب کند.

لحظات دلهره آور: صحنه ترسناکی ندارد، اما شاید کاراکتر لوسی کمی بی‌ادب باشد
رده سنی مناسب: ۴ سال به بالا
مدت زمان: ۹۳ دقیقه

۳. The Gruffalo 2010

این نمایش کوتاه تلویزیونی براساس کتاب کلاسیک کودکان خلق شده است. داستان موش کوچکی که در طول راه، شکارچیان جنگل را گمراه می‌کند. این فیلم به کودکان می‌آموزد که زیرک‌بودن از بزرگ‌بودن اهمیت بیشتری دارد.

لحظات دلهره آور: تعدادی صحنه خیالی وجود دارد که موش توسط حیوانات دیگر خورده می‌شود اما این موش کوچک است که در پایان پیروز میدان می‌شود
رده سنی: ۳ سال به بالا
مدت زمان: ۴۰ دقیقه

۴. My Neighbour Totoro 1988

دو خواهر به همراه پدر خود به خانه جدیدی نقل مکان می‌کنند. جایی که آن‌ها با موجودات شگفت‌ انگیز زیادی روبه‌رو می‌شوند. در ابتدای فیلم، موجودات وجودی دارند که ممکن است برای بعضی‌ها کمی ترسناک باشند، اما مدت زیادی از فیلم را به خود اختصاص نداده‌اند.

لحظات دلهره آور: مادر دختران در بیمارستان بیمار است، اما این صحنه‌ها دلهره آور یا ناراحت کننده نیستند
رده سنی: ۴ سال به بالا
مدت زمان: ۸۶ دقیقه

۵. Cars 2006

زمانی که لایتنینگ مک‌ کوئین، ماشین مسابقه معروف، در شهرگمنام رادیاتور اسپرینگز گیر می‌افتد، تصور می‌کند دنیا از آن‌چه تماشا می‌کند هم بدتر می‌شود. اما مک‌کوئین دوستان جدیدی پیدا می‌کند و می‌فهمد ارزش دوستان خوب، خیلی بیشتر از معروف شدن است. این انیمیشن سینمایی برای همه رده‌های سنی کودک و حتی نوجوان هم جذاب است.

لحظات دلهره آور: ندارد
رده سنی: ۴‌ سال به بالا
مدت زمان: ۱۱۶ دقیقه

۶. The Many Adventures Of Winnie The Pooh 1977

براساس داستان‌های کلاسیک A.A.Milne که ماجراهای وینی پو را روایت می‌کند. خرسی دوست‌‌داشتنی که به همراه دوستانش به خوبی می‌توانند کودکان را سرگرم کنند. ناگفته نماند، این انیمیشن هیچ غول یا موجود ترسناکی ندارد.

لحظات دلهره آور: خرگوش مدتی داخل جنگل گم می‌شود، که ممکن است برخی از بچه‌های حساس را ناراحت کند
رده سنی: ۳ سال به بالا
مدت زمان: ۷۴ دقیقه

۷. Thomas & Friends: The Adventure Begins 2015

ماجراهای‌ توماس و دوستانش از قدیم در میان کودکان بسیار پرطرفدار بوده است. این انیمیشن یکی از ۲۰ انیمیشن سرگرم کننده برای کودکان درباره قطار جوان و بی‌باکی است که قرار است با خانه جدید خود در جزیره سودور آشنا شود. اثری سرگرم کننده دارای معانی اخلاقی با ارزشی مثل دوستی، سخت‌کوشی و همکاری که برای مدت‌ها در ذهن تماشاگر خردسال باقی می‌ماند.

لحظات دلهره آور: ندارد
رده سنی: ۳ سال به بالا
مدت زمان: ۴۵ دقیقه

۸. The Snowman 2014

این اقتباس کتاب کودکان، هیچ دیالوگ و گفت و گویی ندارد. فیلمی کوتاه همراه موسیقی دلنشین و داستانی شیرین مخصوص کودکان که حس و حال خوبی را برای تماشاگر به همراه دارد.

لحظات دلهره آور: آدم برفی در انتهای داستان آب می‌شود اما پسربچه‌ی داستان از این موضوع ناراحت نمی‌شود
رده سنی: ۲ سال به بالا
مدت زمان: ۲۶ دقیقه

۹. The Adventures Of Elmo In Grouchland 1999

هنگامی که پتو آبی المو به طور تصادفی گم می‌شود، او مجبور می‌شود برای پیدا کردنش به سفر برود. انیمیشنی دوست داشتنی با اهنگ‌های جذاب کودکان که درس‌های ارزشمندی درباره به اشتراک گذاشتن و همکاری می‌دهد. یک فیلم مناسب کودکان زیر ۵ سال که آن‌ها را سرگرم می‌کند.

لحظات دلهره آور: ادم بدی در داستان وجود دارد که پتوی آبی را برای خودش می‌خواهد اما ترسناک نیست
رده سنی: ۴ سال به بالا
مدت زمان: ۷۳ دقیقه

۱۰. Curious George 2006

تد توسط صاحب موزه بلومزبری برای پیدا کردن مجسمه‌ با ارزشی به اسم زاگاوا، به ماموریت فرستاده می‌شود، تا از ورشکست شدن موزه جلوگیری کند. اگرچه این انیمیشن برای کودگان ساخته شده اما در جذب‌کردن سایر مخاطبان هم موفق است. یک فیلم مناسب کودکان زیر ۵ سال که فوق‌العاده به نظر می‌رسد.

لحظات دلهره آور: صحنه حساسی ندارد، اما شاید بهتر باشد به کودکتان یادآوری کنید که برخی از شیطنت‌های جرج فقط مخصوص میمون‌ها است!
رده سنی: ۳ سال به بالا
مدت زمان: ۸۷ دقیقه

۱۱. Blue’s Big Musical Movie 2000

استیو و دوستش بلو، تصمیم می‌گیرند تا یک نمایش موسیقی بزرگ در حیاط خانه خود برگزار کنند. همچنین این اثر شامل درس‌های مفیدی درباره ریتم و موسیقی و ارزش‌های اخلاقی همچون همدلی و استقامت است که در قالب انیمیشن به تصویر کشیده می‌شوند.

لحظات دلهره آور: ندارد
رده سنی: ۳ سال به بالا
مدت زمان: ۷۸ دقیقه

۱۲. Lost And Found 2008

اقتباسی از کتاب مصور الیور جفرز با همین نام، که ماجرای پسر کوچک و پنگوئنی که جلوی در پیدا می‌کند را به تصویر می‌کشد. همچنین اهمیت دوست داشتن و همدردی با دیگران از ویژگی‌هایی است که می‌توانید از این فیلم انتظار داشته باشید.

لحظات دلهره آور: طوفانی بزرگ و ترسناک – هشت پایی غول پیکر که برای حرف زدن با پسر و پنگوئن از اقیانوس بیرون می‌آید.
رده سنی: ۳ سال به بالا
مدت زمان: ۵۴ دقیقه

۱۳. Stellaluna 2003

یکی از ۲۰ انیمیشن سرگرم کننده برای کودکان است و داستان یک بچه خفاش گمشده که بسیار مصمم است تا خانواده خود را پیدا کند. این فیلم نه تنها انواع مختلف حیوانات را به کودکان آموزش می‌دهد، بلکه کودکان را به مهربانی و پذیرش تفاوت‌های دیگران سوق می‌دهد.

لحظات دلهره آور: جغدی پدیدار می‌شود تا خفاش‌ها را فراری دهد و باعث می‌شود بچه خفاش مادرش را گم کند
رده سنی: ۳ سال به بالا
مدت زمان: ۴۱ دقیقه

۱۴. Veggietales: Lord Of The Beans 2020

فیلم از جایی شروع می‌شود که توتو لوبیا سحرآمیزی با قدرت‌های جادویی پیدا می‌کند و تصمیم می‌گیرد برای پیدا کردن قدرت‌‌های جادویی آن به ماجراجویی برود. یک فیلم مناسب کودکان که فوق‌العاده به نظر می‌رسد.

لحظات دلهره آور: در فیلم تعدادی چنگال شرور با چشم‌های درخشان وجود دارد.
رده سنی: ۴ سال به بالا
مدت زمان: ۵۲ دقیقه

۱۵. Daniel Tiger’s Neighbourhood: Tiger Family Trip 2017

برای رفتن به سفری مهیج با دنیل و خانواده‌اش همراه شوید. این فیلم به همان اندازه که سرگرم کننده است، آموزشی نیز می‌باشد. زیرا مهارت‌های مهمی مانند نحوه درخواست کمک، کنار آمدن با برخی موقعیت‌های اجتماعی و مدیریت احساسات را به کودکان می‌آموزد.

لحظات دلهره آور: ندارد
رده سنی: ۳ سال به بالا
مدت زمان : ۵۱ دقیقه

۱۶. Lotte From Gadgetville 2006

در این نمایش لذت‌بخش می‌توانیم از گجتویل، زادگاه هیجان‌انگیز لوته دیدن کنیم. مکانی پر از مخترعان و خلاقیت‌های جدید. این فیلم به اهمیت دوستی، خانواده و سخت کوشی می‌پردازد. یک فیلم مناسب کودکان زیر ۵ سال که فوق‌العاده به نظر می‌رسد.

لحظات دلهره آور: پدر لوته برای مدت کوتاهی ناپدید می‌شود، اما به غیر از آن، اتفاق حساسی رخ نمی‌دهد
رده سنی: ۴ سال به بالا
مدت زمان: ۷۸ دقیقه

۱۷. Maya The Bee Movie 2015

مایا، زنبورعسلی است کم سن و سال که به دزدی ژله رویال متهم می‌شود و در تلاش است تا بی‌گناهی خود را ثابت کند. یک نمایش شیرین که به بچه‌ها کمک می‌کند تا ارزش دوستی، اعتماد و کار تیمی را بیاموزند. به عنوان یک فیلم مناسب کودکان زیر ۵ سال باید پذیرفت که این انیمیشن جادویی است.

لحظات دلهره آور: لحظاتی وجود دارد که بنظر می‌آید زنبوری اسیب دیده است، اما این لحظات بسیار ملایم هستند و به سرعت برطرف می‌شوند
رده سنی: ۴ سال به بالا
مدت زمان: ۷۹ دقیقه

۱۸. Curious George: Royal Monkey 2019

وقتی جورج به طور تصادفی جای خود را با فیلیپ، میمون سلطنتی پادشاهی سیمینا عوض می‌کند، هرج و مرج به وجود می‌آید. این یک فیلم تفریحی سرگرم‌کننده در مورد چگونگی درک مردم از دیدگاه‌های متفاوت است.

لحظات دلهره آور: ندارد
رده سنی: ۳ سال به بالا
مدت زمان: ۸۶ دقیقه

۱۹. Meet The Small Potatoes 2013

نمایشی بچه‌گانه و شوخی‌آمیز درباب موسیقی، روابط بین فردی و اینکه چگونه شهرت می‌تواند زندگی کسی را تغییر دهد. همچنین این فیلم می‌تواند مقدمه‌ای برای یادگیری زبان انگلیسی باشد. یک فیلم مناسب کودکان زیر ۵ سال که جذابیت‌های متعددی دارد.

لحظات دلهره‌آور: ندارد
رده سنی: ۳ سال به بالا
مدت زمان: ۱۱۵ دقیقه

۲۰. Miffy The Movie 2013

در این فیلم میفی و دوستانش به دنبال گنجی می‌گردند. جست و جویی سرگرم‌کننده که از معماهایی مربوط به رنگ‌ها، اشکال، اعداد و صداها برای یافتن جایزه مرموز بهره می‌برد. یک فیلم مناسب کودکان زیر ۵ سال که سرگرمی‌های متعددی برای تماشاگر تدارک می‌بیند.

لحظات دلهره آور: جز موانعی در طول راه که میفی و دوستانش یاد می‌گیرند چگونه بر آن‌ها غلبه کنند، صحنه حساس دیگری ندارد
رده سنی: ۳ سال به بالا
مدت زمان: ۶۸ دقیقه

برای مطالعه اخبار مشابه ۲۰ انیمیشن سرگرم کننده برای کودکان با مجله هنری  هفتگ همراه باشید.

لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله آنلاین هفتگ | مجله اینترنتی سینما و سریال 7TAG در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    نظرتان را بیان کنید