پنجشنبه, ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ / قبل از ظهر / | 2023-02-09
تاریخ انتشار : ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶ |
1010 بازدید
۰
4

اخراج ارسلان مطهری به نظر اکثر کارشناسان داوری در صحنه مشکوک دربی ۱۴۰۰ نیاز نبود. خطای مطهری روی فرجی باید با کارت زرد جریمه میشد. معمولا خطاهایی که بازیکن به دلیل بی پروایی، بازی خطرناک انجام می دهد، کارت زرد می گیرد و اگر خطا شدید باشد اخراج می شود.

به این پست امتیاز دهید
۱//۲//۳//۵/۴

اخراج ارسلان مطهری به نظر اکثر کارشناسان داوری در صحنه مشکوک دربی ۱۴۰۰ نیاز نبود. خطای مطهری روی فرجی باید با کارت زرد جریمه میشد. معمولا خطاهایی که بازیکن به دلیل بی پروایی، بازی خطرناک انجام می دهد، کارت زرد می گیرد و اگر خطا شدید باشد اخراج می شود. دربی جام حذفی به سود استقلال به پایان رسید. این بار هم در ضربات پنالتی و دقیقا مثل سال گذشته. بازی کم افت و خیز و با کمترین فرصت گلزنی را شاهد بودیم و شاید تنها یک صحنه مشکوک داوری وجود داشت. طرفداران پرسپولیس و یحیی گل محمدی اعتقاد داشتند که در دقیقه ۱۴ باید کارت قرمز برای خطای مطهری روی فرجی از جیب فغانی خارج میشد تا ارسلان مطهری از بازی اخراج شود. به گزارش ورزش ۳ و به نقل از مجله آنلاین هفتگ، صحنه مشکوک داوری دربی را از نظر کارشناسان داوری مرور میکنیم.

در چهاردهیمن دقیقه از بازی استقلال و پرسپولیس بود که ارسلان مطهری و فرشاد فرجی برای تصاحب توپ به هوا برخاستند؛ در این صحنه بود که مهاجم استقلالی ها با ضربه پای نسبتا شدیدی، به پهلوی فرشاد فرجی، موجب سرنگونی او شد. برخورد کف استوک مطهری به پهلوی فرجی، موجب مصدومیت نسبتا شدید مدافع پرسپولیس شد. علیرضا فغانی در واکنش به این صحنه، هیچ برخوردی با مهاجم استقلالی ها نداشت و کارت زرد یا قرمز را برای این حرکت او در نظر نگرفت. این تصمیم با اعتراض پرسپولیسی ها همراه بود. اکثر کارشناسان داوری نیز معتقد هستند که علیرضا فغانی باید در نیمه اول، مهاجم تیم استقلال را حداقل با کارت زرد جریمه می کرد. در ادامه نظر کارشناسان را در خصوص صحنه یاد شده مرور می کنیم

آیا باید کارت قرمز برای خطای مطهری روی فرجی صادر میشد؟

 1. * حیدر سلیمانی: ارسلان مطهری باید اخراج می‌شد، چراکه با استوک به کمر بازیکن حریف ضربه زد. کاری که بازیکن استقلال کرد خطای شدید بود، اما فغانی صحنه را ندید و فقط اعلام خطا کرد.
 2. * نوذر رودنیل: دقیقه ۱۵ مطهری خطایی که کرد حداقل اخطار باید میگرفت.
 3. * نادر جعفری: در دقیقه ۱۵ مطهری با پا ضربه به کمر بازیکن پرسپولیس زد و داور این برخورد را ندید. کمک داور هم درست ندید و به همین دلیل داور نتوانست جریمه شخصی در نظر بگیرد. در این صحنه داور باید به مطهری اخطار می‌داد.
 4. * جعفر خوشرو: خطای مهاجم استقلال کارت زرد داشت.
 5. * ابراهیم میرزابیگی: مهمترین صحنه‌ای که از دست فغانی در رفت این بود که باید به ارسلان مطهری کارت زرد نشان می‌داد چرا که خطای بازیکن استقلال شدید نبود.
 6. * نوید مظفری: اخطار داشت و مطهری باید با کارت زرد جریمه می‌شد.
 7. * حسین عسگری: کارت زرد برای این خطا کافی بود.
 8. * تورج حق وردی: خطای مطهری روی فرجی با حرکتی تکواندویی انجام داد، می توانست اخطار داشته باشد. البته چون شدت نداشت، اخطار کافی بود.
لینک کوتاه خبر:
×
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله آنلاین هفتگ | مجله اینترنتی سینما و سریال 7TAG در وب سایت منتشر خواهد شد
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
 • نظرات و تجربیات شما

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  نظرتان را بیان کنید