شنبه, ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ / بعد از ظهر / | 2023-04-01
تاریخ انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰ |
192 بازدید
۰
4

سریال «احضار» یک‌شنبه شب نیز همانند شنبه شب پخش نشد و مانند چند سریال دیگر در سال‌های اخیر نیمه‌کاره مانده و پخش قسمت پایانی سریال احضار انجام نشده است. علیرضا افخمی کارگردان «احضار» در حالی دلیل اصلی را ابتلای برخی عوامل و بازیگران به «کرونا» ذکر کرده که یکی از آنان – آدرینا صادقی بازیگر نقش مائده – به تازگی در ویژه برنامۀ «چشم روشنی» حاضر شده بود.

به این پست امتیاز دهید
۱//۲//۳//۵/۴

سریال «احضار» یک‌شنبه شب نیز همانند شنبه شب پخش نشد و مانند چند سریال دیگر در سال‌های اخیر نیمه‌کاره مانده و پخش قسمت پایانی سریال احضار انجام نشده است. علیرضا افخمی کارگردان «احضار» در حالی دلیل اصلی را ابتلای برخی عوامل و بازیگران به «کرونا» ذکر کرده که یکی از آنان – آدرینا صادقی بازیگر نقش مائده – به تازگی در ویژه برنامۀ «چشم روشنی» حاضر شده بود. برای مطالعه بیشتر با مجله اینترنتی هفتگ همراه باشید.

به همین خاطر می‌توان این احتمال را هم به میان آورد که شاید در پایان‌بندی و به لحاظ انطباق با مبانی اعتقادی و دینی مشکلی پیش آمده باشد خاصه این که سریال را در قالب ژانر «معرفتی» تعریف کرده اند تا در ژانر وحشت قرار نگیرد!

فیلم دنبال آن است که بگوید آنچه «روح کامرانی» تصور می‌شده در واقع «شیطان» است که در چهرۀ او ظاهر شده و در خود فیلم هم البته توضیح داده می‌شود که مطابق آیۀ قرآن در سورۀ «انفال» شیطان گاهی به صورت جسم/انسان هم ظاهر می‌شود. ( نام اولیه سریال هم دعوت نحس بوده است) اگرچه مشخص نیست ظاهر موجه «کامرانی» که در قالب شیطان درآمده مشکل‌ساز شده یا اصل موضوع محل مناقشه است. هر چند که علیرضا افخمی پیش‌تر نیز سریال‌های ماورایی ساخته و با حساسیت‌ها کاملاً آشناست. (اغما و او یک فرشته بود).

با این حال همین که کارگردان  در مورد پخش قسمت پایانی سریال احضار گفته قسمت یا قسمت‌های پایانی هفتۀ آینده پخش می‌شود این ظن را تقویت می‌کند که در حال رایزنی برای رفع هر گونه شایبه هستند چون اگر بحث کرونای بازیگران (آرش مجیدی و آدرینا صادقی) بود به دو هفته استراحت نیاز دارند نه یک هفته. تهیه کنندۀ سریال هم صاحب نفوذ و از مدیران سابق سیماست و شاید می‌خواهد از انطباق کامل با آموزه‌های دینی دربارۀ روح و شیطان مطمئن شود هر چند که حجم منابع دینی دربارۀ مقولۀ روح فراوان نیست.

در فیلم البته از زبان داییِ سوژۀ اصلی که فرد دانای داستان است به آیۀ ۴۸ سورۀ انفال قرآن کریم استناد می‌شود که «ممکن است شیطان در قالب انسان ظاهر شود». ( شیطان در جنگ بدر، با قیافۀ سراقه بن مالک -از سرشناسان قبیلۀ بنی‌کنانه – درآمد و مشرکان را تشویق و ترغیب می‌کرد و به آنان وعدۀ همراهی و پیروزی می‌داد، امّا تا حضور فرشتگان را دید پا به فرار گذاشت. پس از شکست کفّار، در مکّه به سراقه می‌گفتند: تو سبب شکست ما شدی. وقتی قسم خورد و ثابت کرد از مکّه بیرون نیامده معلوم شد شیطان در قیافۀ “سراقه” به آنان وعدۀ پیروزی داده بود).

باید منتظر ماند و دید علیرضا افخمی داستان را چگونه به پایان می‌رساند و آیا وقفه به خاطر ابتلا به کرونا بوده یا می خواهند پخش قسمت پایانی سریال احضار را با آموزه های دینی کاملا منطبق کنند و یک هفته فرصت خواسته‌اند. البته با فرض صحت ادعای ابتلا به کرونا جای این پرسش هم باقی است که مگر اعلام نشده بود ۳۰ قسمت خواهد بود؟ آیا ۵ قسمت باقی مانده در قالب یک قسمت پخش می‌شود؟ برای مطالعه اخبار مشابه با مجله هنری هفتگ همراه باشید

لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله آنلاین هفتگ | مجله اینترنتی سینما و سریال 7TAG در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    نظرتان را بیان کنید