یکشنبه, ۹ بهمن ۱۴۰۱ / بعد از ظهر / | 2023-01-29
تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۰ |
295 بازدید
۶
5

آیا سریال پایتخت ۷ ساخته میشود؟ اخرین خبرها از ساخت سری هفتم سریال پایتخت. پایتخت ۷ کی شروع میشود؟ محسن تنابنده در پایتخت هفت حضور دارد؟ حواشی سری قبل و نیز کمبود زمان تا نوروز دیگر موانع تولید این سریال هستند؛ به‌خصوص این مانع دوم که تولید پایتخت را برای پخش در تعطیلات نوروزی غیرممکن می‌کند. بگذریم از اینکه تلویزیون مدت‌هاست تکلیف سریال نوروزی ۱۴۰۰ را روشن کرده و با سعید آقاخانی برای تولید سری جدید «ن.خ» به توافق رسیده

به این پست امتیاز دهید
۱//۲//۳//۵/۴

آیا سریال پایتخت ۷ ساخته میشود؟ اخرین خبرها از ساخت سری هفتم سریال پایتخت. پایتخت ۷ کی شروع میشود؟ محسن تنابنده در پایتخت هفت حضور دارد؟ در شرایطی که هنوز صدا و سیما هیچ خبر رسمی درباره آغاز فصل جدید سریال پایتخت منتشر نکرده، اما اتفاقات و فعل‌ و انفعالات روزهای اخیر حکایت از تمایل تلویزیون و البته تهیه‌ کننده و کارگردان سریال برای آغاز احتمالی پیش‌تولید پایتخت ۷ می‌کنند؛ رخدادهایی مانند اعلام خروج سارا و نیکا از سریال، کناره‌گیری آرش عباسی و انتخاب نویسنده‌ای دیگر برای سری هفتم سریال، بازگشت احتمالی علیرضا خمسه و مواردی از این دست همگی باعث شده که سوال ایا سریال پایتخت ۷ ساخته میشود پررنگ تر شود که سعی میکنیم در مجله اینترنتی هفتگ به آن پاسخ دهیم

مشخص است که موانع زیادی برای پایتخت ۷ ساخته میشود وجود دارد. دلخوری مهران احمدی، انتشار شایعات و اخباری باورنکردنی درباره درخواست‌ های نجومی از سوی عوامل حیاتی و البته بی‌ میلی محسن تنابنده و احمد مهرانفر برای حضور در سری جدید و اما مهم‌تر از همه : حواشی و جنجال‌ های روزهای آخر سری ششم و ردیابی ستون پنجم در سریال که تولید سری هفتم پایتخت را تبدیل به چیزی در مایه‌های مأموریت غیرممکن کرده‌اند.

سارا و نیکا در پایتخت ۷ حضور ندارند

انتشار خبر حذف دو بازیگر نوجوان پایتخت آخرین اتفاقی است که یک بار دیگر نام پرتکرارترین و دنباله‌ دارترین سریال تلویزیون ایران را سر زبان انداخته است. خبری که خود این دو نوجوان در یک پست اینستاگرامی منتشر کردند. یک حذف پرسروصدا که از همان ساعات اول انتشار با واکنش بازیگران اصلی این مجموعه ازجمله مهران احمدی و احمد مهرانفر و البته بهنوش بختیاری همراه شد؛ به‌ خصوص که این دو نوجوان، در ایران و زیر سایه قوانین حاکم دست به قانون‌ شکنی نزده و به نوعی خودشان قربانی زیر پا گذاشته‌ شدن حریم خصوصی‌شان بودند. حذف سارا و نیکا آخرین اتفاقی بود که باعث انتشار اخباری درباره احتمال تولید سری هفتم پایتخت برای پخش در نوروز ۱۴۰۰ شد. درواقع اگر فرض کنیم که پایتخت ۷ ساخته میشود بدون حضور سارا و نیکا خواهد بود.

پایتخت ۷ کی شروع میشود

اخبار پایتختی در روزهای اخیر کم نبوده‌اند؛ ازجمله زمزمه‌ ها و شنیده‌ هایی که در مورد بازگشت علیرضا خمسه با نقش پنجعلی به سری جدید «پایتخت» وجود دارد. موضوعی که در روزهای پخش سری ششم سریال در تعطیلات نوروز امسال مطرح شد اما هنوز معلوم نیست این بازگشت به چه صورتی خواهد بود و آیا خمسه در فلاش‌ بک و در قالب روح پنجعلی باز خواهد گشت یا نقش دیگری را ایفا خواهد کرد.

می‌توان درباره پایتخت ۷ کی شروع میشود به اخبار و شایعات دیگری هم اشاره کرد؛ از جمله شایعه‌ ای که حکایت از این دارد که سیروس مقدم و یارانش قصد دارند سناریوی ناتمام خشایار الوند را دستمایه خلق فیلمنامه سری جدید پایتخت قرار دهند. موضوعی که بعد از کناره‌گیری آرش عباسی نویسنده فصل هفتم سریال مطرح شد و با انتشار پستی اینستاگرامی خبر از قطع همکاری خود با این پروژه داد.

فراموش نکرده‌ایم که در روزهای نمایش سری ششم سریال آرش عباسی با انتقادات گسترده‌ای مواجه شد و بسیاری از رسانه‌ها کمبودها و ایرادات آخرین سری پخش‌شده سریال را به سناریوی او مربوط دانستند. اعلام جدایی بعضی از بازیگران و دیگر عوامل مجموعه از این سریال دیگر مسأله‌ ای است که در هفته‌ های اخیر نام پایتخت را سر زبان انداخته و در عین حال می‌توان ازشان به عنوان موانع تولید پایتخت نام برد. پس تا اینجای کار جوابی برای سوال پایتخت ۷ کی شروع میشود وجود ندارد و باید ببینیم اصلا پایتخت ۷ ساخته میشود یا خیر

پایتخت ۷ ساخته میشود یا …

انتشار شایعاتی باورنکردنی درباره درخواست دستمزد نجومی از سوی یکی، دو نفر از بازیگران سریال را هم می‌توان هم به عنوان نشانه‌ای برای ساخته‌شدن سری جدید پایتخت تحلیل کرد و هم به عنوان یکی از بزرگ‌ترین موانع تولید این سریال. شایعه‌ای که به‌شدت حواشی مربوط به سری ششم سریال را یادآوری می‌کند. روزهایی که محسن تنابنده و احمد مهرانفر در زمستان سال گذشته ادعا کردند که دیگر با صداوسیما همکاری نخواهند کرد و بعد از عید هم، وقتی اوج‌گیری حواشی مربوط به ادای دین سریال به یک فیلم قدیمی پای «ستون پنجم» را به سریال باز کرد، بر ادعایشان پافشاری کردند.

حالا گفته می‌شود که تنابنده برای همکاری در پایتخت ۷ تردید دارد، این درخواست را مطرح کرده تا مانع ساخته‌شدن سریال شود. به هر حال دستمزد ۵ میلیاردی یعنی هر قسمت حدود ۴۰۰ میلیون تومان که حتی در ارتباط با نقش و تأثیر تنابنده در پایتخت هم نجومی است و می‌تواند تولید «پایتخت ۷» را با خطر مواجه کند. به‌ خصوص که مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌ها و کرونا چنین هزینه‌هایی را تا حد زیادی ناممکن جلوه می‌دهند و این احتمال را به ذهن می‌آورند که طرح چنین دستمزدی برای این بوده که اصلا این سریال تولید نشود.

موضوعی که دوباره مواضع سال گذشته دو بازیگر اصلی سریال را به یاد می‌آورد که گفته بودند بعد از پایتخت ۶ دیگر با تلویزیون همکاری نخواهند کرد! بگذریم از اینکه احمد مهرانفر به‌تازگی با فیلم «آهنگ دونفره» آرزو ارزانش قرارداد بسته- که اوایل دی ماه فیلمبرداری خواهد شد و مهرانفر با این اوصاف قطعا نمی‌تواند در سریالی حاضر شود که قرار است نوروز ۱۴۰۰ روی آنتن برود.

بهبود رفت و برگشت

مهران احمدی که در سری ششم بعد از همکاری‌نکردن با سری پنجم مجموعه که برای سازمان اوج تولید می‌شد، بازگشت پرسروصدایی را به پایتخت رقم زده بود، ظاهرا قصد حضور در سری هفتم سریال را ندارد. این بازیگر چند روز پیش در اینستاگرام گفت که هیچ اطلاعی از «پایتخت ۷» ندارد و به دلیل قراردادهایی که بسته، نمی‌تواند در فصل هفتم ایفای نقش کند. موضوعی که در کنار نبود نویسنده می‌تواند ساخت ادامه سریال را با مشکل رو به‌ رو کند. نبود نویسنده را خود آرش عباسی نویسنده سری شش اعلام کرد. او در پستی از مخاطبان خواست برایش طرح‌هایی برای سری جدید ارسال نکنند، چون او ارتباطی به فصل هفتم این مجموعه ندارد و نمی‌تواند این ایده‌ها را با سازندگان سریال در میان بگذارد.

دیگر موانع پایتخت

حواشی سری قبل و نیز کمبود زمان تا نوروز دیگر موانع تولید این سریال هستند؛ به‌خصوص این مانع دوم که تولید پایتخت را برای پخش در تعطیلات نوروزی غیرممکن می‌کند. بگذریم از اینکه تلویزیون مدت‌ هاست تکلیف سریال نوروزی ۱۴۰۰ را روشن کرده و با سعید آقاخانی برای تولید سری جدید «ن.خ» به توافق رسیده و حالا بعید است کفران نعمت کند و با ارایه دو سریال امتحان پس‌داده بالقوه محبوب باعث در سایه‌ ماندن و شکست یکی از دو سریالی شود که تاکنون در هر رقابتی باعث موفقیت شبکه یک سیما در رقابت با دیگر شبکه‌ های تلویزیون شده‌اند! برای مطالعه مطالب مشابه آیا سریال پایتخت ۷ ساخته میشود؟ با مجله فرهنگی هفتگ همراه باشید.

لینک کوتاه خبر:
×
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله آنلاین هفتگ | مجله اینترنتی سینما و سریال 7TAG در وب سایت منتشر خواهد شد
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
 • نظرات و تجربیات شما

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  نظرتان را بیان کنید

  تعداد نظرات منتشر شده: 6
  1. نویسنده :زهره حسینی

   فیلم پایتخت خوب است لطفا پخشش کنید باتشکر

  1. نویسنده :زهره حسینی

   سریال پایتخت راپخش کنید

  1. نویسنده :مهلا

   توروخدا نقی باید باشه زشت فیلم توروخدا

  1. نویسنده :مهدی

   واقعا سریال قشنگیه بازی درخشان محسن تنابنده اگه پخش بشه عالیه

  1. نویسنده :ابراهیم

   تورو خدا سریال پایتخت ادامه دارباشد

   1. نویسنده :ارش سعادت

    تورو خدا سارا و نیکا رو بیارید توی پایتخت