جمعه, ۱۸ آذر ۱۴۰۱ / بعد از ظهر / | 2022-12-09
تاریخ انتشار : ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۹:۴۴ |
134 بازدید
۰
3

به این پست امتیاز دهید ۱//۲//۳//۵/۴ مراسم اعطای جوایز نود و سومین دوره جوایز اسکار برای تجلیل از برترین های یک سال اخیار سینما در شاخه های مختلف در لس آنجلس ساعتی قبل آغاز شد. نود سومین دوره جوایز سینمایی اسکار که امسال به دلیل شرایط ناشی از بحران کرونا با دو ماه تعویق و […]

به این پست امتیاز دهید
۱//۲//۳//۵/۴

مراسم اعطای جوایز نود و سومین دوره جوایز اسکار برای تجلیل از برترین های یک سال اخیار سینما در شاخه های مختلف در لس آنجلس ساعتی قبل آغاز شد. نود سومین دوره جوایز سینمایی اسکار که امسال به دلیل شرایط ناشی از بحران کرونا با دو ماه تعویق و به صورت همزمان در دو سالن دالبی تئاتر و یونیون استیشن در لس آنجلس در حالی برگزار می شود که فیلم «منک» ساخته «دیوید فینچر» با کسب نامزدی در ۱۰ رشته پیشتاز این جوایز است و فیلم های «سرزمین آواره ها»، «پدر»، «یهودا و مسیح سیاه»، «میناری» و «دادگاه شیکاگو ۷» نیز هر کدام در شش رشته نامزد کسب جایزه هستند.برای مطالعه خبر،معرفی برندگان اسکار ۲۰۲۱ بامجله آنلاین هفتگ همراه باشید.

فهرست نامزدها و معرفی برندگان اسکار ۲۰۲۱ بدین شرح است: 

۱. بهترین فیلم

نامزدها: پدر، منک، میناری، یهودا و مسیح سیاه، سرزمین آواره ها، زن جوان خوش آتیه،صدای متال، دادگاه شیکاگو ۷برنده: سرزمین آواره ها

۲. بهترین کارگردانی

نامزدها: کلوئی ژائو (سرزمین آواره ها)، دیوید فینچر (منک)، لی ایزاک چانگ (میناری)، امرالد فنل (زن جوان خوش آتیه)، راند دیگر ( توماس وینتربرگ)

برنده: کلوئی ژائو (سرزمین آواره ها)

۳. بهترین بازیگر نقش اصلی مرد 

نامزدها: ریز احمد (صای متال)، چادویک بوزمن (بلک باتم ما رینی)، گری اولدمن (منک)، آنتونی هاپکینز (پدر)، استیون یون (میناری)برنده: آنتونی هاپکینز (پدر)

۴. بهترین بازیگر زن نقش اصلی زن

نامزدها: ویولا دیویس (بلک باتم ما رینی)، آندرا دی (ایالات متحده علیه بیلی هالیدی)، ونسا کربی (تکه های یک زن)، فرانسیس مک دورمند (سرزمین آواره ها)، کری مولیگان (زن جوان خوش آتیه)برنده: فرانسیس مک دورمند (سرزمین آواره ها)

۵. بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدها: ساشا بارون کوهن (بورات ۲)، دنیل کالویا (یهودا و مسیح سیاه)، لسلی اودوم جونیور (یک شب در میامی)، پاول ریسی (صدای متال)، کیت استنفیلد (یهودا و مسیح سیاه)برنده: دنیل کالویا (یهودا و مسیح سیاه)

۶. بهترین بازیگر نقش مکمل زن 

نامزدها: ماریا باکالوا (بورات ۲)، گلن کلوز (مرثیه هیل بیلی)، اولویا کلمن (پدر)، آماندار سایفرد (منک)، یو-جونگ یون (میناری)برنده: یو-جونگ یون (میناری)

۷. بهترین فیلمنامه اصلی 

نامزدها: یهودا و مسیح سیاه، میناری، زن جوان خوش آتیه، صدای متال، دادگاه شیکاگو ۷برنده: امرالد فنل (زن جوان خوش آتیه)

۸. بهترین فیلمنامه اقتباسی 

نامزدها: بورات ۲، پدر، سرزمین آواره ها، یک شب در میامی، ببر سفیدبرنده: فلورین زلر و کریستوفر همپتون (پدر)

۹. بهترین انیمیشن بلند 

نامزدها: به پیش، روی ماه، شان گوسفنده: فارماگدون، روح، وولف واکرزبرنده: روح

۱۰. بهترین مستند بلند

نامزدها: کالکتیو، کمپ معلولان، عامل جاسوس، معلم اختاپوس من، زمانبرنده:  معلم اختاپوس من

۱۱. بهترین فیلم (غیر انگلیسی زبان)

نامزدها: راند دیگر (دانمارک)، روزهای بهتر (هنگ کنگ)، کالکتیو (رومانی)، مردی که پوست خود را فروخت (تونس)، کجا رفتی آیدا؟ (بوسنی و هرزگوین)

برنده: راند دیگر (دانمارک)

۱۲. بهترین فیلمبرداری 

نامزدها: یهودا و مسیح سیاه، منک، اخبار جهان، سرزمین آواره ها، دادگاه شیکاگو ۷برنده: منک

۱۳. بهترین تدوین

نامزدها: پدر، سرزمین آواره ها، زن جوان خوش آتیه، صدای متال، دادگاه شیکاگو ۷برنده: صدای متال

۱۴. بهترین طراحی لباس

نامزدها: اِما، ما رینی بلک باتم، منک، مولان، پینوکیوبرنده: بلک باتم ماریتی

۱۵. بهترین طراحی تولید

نامزدها: پدر، ما رینی بلک باتم، منک، اخبار جهان، تنتبرنده: منک

۱۶. بهترین صدا

نامزدها: سگ تازی، منک، اخبار جهان، روح، صدای متالبرنده: صدا متال

۱۷. بهترین مستند کوتاه

نامزدها: کولت، کنسرتو یک مکالمه است، جدا نشوید، بخش گرسنگی، یک اهنگ عاشقانه برای لاتاشابرنده: کولت

۱۸. بهترین فیلم کوتاه

نامزدها: اتاق نامه، هدیه، احساس کردن، دو غریبه دور، چشم سفیدبرنده: دو غریبه دور

۱۹. بهترین انیمیشن کوتاه

نامزدها: تونل، نبوغ محلی، اگر اتفاقی بیافتد دوستت دارم، اوپرا، مردم بله گوبرنده:  اگر اتفاقی بیافتد دوستت دارم

۲۰. بهترین موسیقی متن

نامزدها: ۵همخون، منک، میناری، اخبار جهان، روحبرنده: روح

۲۱. بهترین چهره پردازی 

نامزدها: اِما، مرثیه هیلبیلی، بلک باتم مارینی، منک، پینوکیوبرنده: بلک باتم مارینی

۲۲. بهترین طراحی لباس 

نامزدها: اِما، بلک باتم ما رینی، منک، مولان، پینوکیوبرنده: بلک باتم ما رینی

۲۳. بهترین جلوه های ویژه 

نامزدها: عشق و هیولاها، آسمان نیمه‌شب، مولان، ایوان منحصربه‌فرد، تِنت برنده: تنت

برای مطالعه اخبار مشابه،با مجله هنری هفتگ همراه باشید.

 

لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله آنلاین هفتگ | مجله اینترنتی سینما و سریال 7TAG در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    نظرتان را بیان کنید