جمعه, ۱۱ آذر ۱۴۰۱ / قبل از ظهر / | 2022-12-02
تاریخ انتشار : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۰ |
126 بازدید
۰
2

به این پست امتیاز دهید ۱//۲//۳//۵/۴ دوج کوین یک ارز دیجیتال و متن‌ باز محسوب می‌شود که برای سرگرمی به‌ وجود آمده و پلتفرمی غیرمتمرکز است که به کاربران اجازه می‌دهد تا پول را به‌ صورت آنلاین به‌ راحتی انتقال دهند. اسم آن از مم اینترنتی (ایده‌هایی که با اینترنت مشهور می‌شوند) دوج (doge) گرفته […]

به این پست امتیاز دهید
۱//۲//۳//۵/۴

دوج کوین یک ارز دیجیتال و متن‌ باز محسوب می‌شود که برای سرگرمی به‌ وجود آمده و پلتفرمی غیرمتمرکز است که به کاربران اجازه می‌دهد تا پول را به‌ صورت آنلاین به‌ راحتی انتقال دهند. اسم آن از مم اینترنتی (ایده‌هایی که با اینترنت مشهور می‌شوند) دوج (doge) گرفته شده است. ارزش دوج به‌ آرامی رشد کرده و بین هزاران کاربر محبوب شده است و به‌ عنوان ارزی در جامعه‌ های اینترنتی استفاده می‎‌شود. به نقل از زومیت و به گزارش مجله آنلاین هفتگ، در این پست پاسخگوی سوال دوج کوین چیست خواهیم بود و با این رمز ارز بیشتر آشنا خواهیم شد.

دسامبر ۲۰۱۳، هر بیت کوین معادل ۱،۰۸۳٫۱۴ دلار قیمت داشت و دنیا در حال جدی‌ گرفتن رمزارزها بود. بیلی مارکوس و جکسون پالمر  فکر کردند که رمزارزها زیاد از حد جدی گرفته می‌شوند. آن‌ها معتقد بودند که کریپتو باید سرگرم‌کننده باشد و فقط درباره‌ی پول نباشد؛ بنابراین، کوین خودشان را ساختند. درحالی‌ که دوج فقط به‌ عنوان جوک ساخته شد، بلاک‌‎ چین دوج‎‌ کوین هنوز مهم است. تکنولوژی زیربنایی آن از لایت‌ کوین ریشه گرفته است. ویژگی‌های مهم دوج کوین الگوریتم اسکریپت (Scrypt) و عرضه‌ی نامحدود است. سال ۲۰۱۷، این آلت‌‎ کوین نیز در حبابی شرکت کرد که ارزش بسیاری از رمز ارزها را به‌شدت افزایش داده بود. بعد از ترکیدن حباب در سال ۲۰۱۸، دوج کوین بیشتر ارزشش را از دست داد؛ اما هنوز‌هم حامیان اصلی‌ اش را داشت که با آن ترید می‌کردند و به محتواهای موجود در توییتر و ردیت انعام می‌دادند.

دوج کوین چیست ؟

رسیدیم به سوال اصلی. دوج کوین چیست و چطور میتوان آن را بدست اول. در ابتدا بیایید به سوال اول را پاسخ دهیم. همانند سایر رمزارزها، از دوج کوین می‌توان برای سرمایه‌ گذاری و ترید به امید کسب سود استفاده کرد. بیشتر طرفداران دوج کوین از این آلت‌ کوین به‌عنوان ارز استفاده می‌کنند و از مزایای کارمزد تراکنش بسیار اندک و سرعت تراکنش چشمگیر و پلتفرم استفاده آسان استفاده می‌کنند. دوج کوین به‌عنوان محبوب‌ ترین کوین برای انعام‌ دادن به‌ منظور ایجاد محتوای جالب در اینترنت استفاده می‌شود. درحقیقت، دوج کوین رمزارزی است که واقعا می‌شود از آن استفاده کرد و صرفا برای سرمایه‌ گذاری استفاده نمی‌شود. خیل عظیم کاربران دوج کوین برای تبلیغ آن در بین عموم مردم و تاجران بسیار فعالیت می‌کنند. آن‌ها بر این باورند که این کوین برای کسانی بی‌ نظیر است که می‌خواهند وارد دنیای رمزارزها شوند.

جامعه‌ی دوج کوین به‌ طور مداوم برای فعالیت‌های خیریه سرمایه جمع می‌کند. ژانویه‌ی ۲۰۱۴، در جمع‌آوری اعانه برای تیم سورتمه‌ سواری (Bobsleigh) جامائیکا ۵۰ هزار دلار جمع کردند که توان مالی شرکت در المپیک زمستانی سوچی را نداشتند. همچنین، بنیاد دوج کوین ۱۱ ‌هزار دلار برای ساختن چاه آبی در کنیا و ۵۵ هزار دلار برای حمایت مالی از جاش وایز (Josh Wise)، راننده‌ی مسابقات نسکار (NASCAR)، جمع‌آوری کرد. اگرچه دوج کوین براساس پروتکل اسکریپت (Scrypt) لایت‌ کوین ساخته شده است، سرعت بلاک آن یک دقیقه است. این در حالی است ‌که سرعت بلاک لایت‌ کوین ۲٫۵ دقیقه و سرعت تأیید تراکنش‌ های بیت کوین به‌ طور متوسط ۱۰ دقیقه است. این یعنی تراکنش‌ها و تأییدهای دوج کوین سریع‌ تر است. علاوه‌ بر سرعت تراکنش سریع ذکر‌شده، کارمزدهای تراکنش دوج کوین ناچیز و ۰٫۰۱ دلار است؛ از این‌ رو، برای کاربران جذاب‌ تر است.

اختلاف اصلی دوج با سایر رمزارزها در تورم‌ زایی آن است. کوین‌های تورم‌ زدا حد بالا دارند؛ یعنی تعداد آن‌ها محدود است (مانند بیت‌ کوین). این کوین‌ ها مردم را برای هجوم به‌ منظور کسب سود در طول زمان تشویق می‌کنند. وقتی حد بالا به‌دست آمد، استخراج این نوع کوین‌ها دیگر مقرون‌ به‌ صرفه نیست. افزون‌ بر این، کوین‌های تورم‌ زا از استخراج همیشگی و جایگزینی کوین‌ های از‌ دست‌ رفته مطمئن می‌شوند.

تاریخچه‌ دوج کوین

سال ۲۰۱۳ جکسون پالمر، مدیر تولید شعبه‌ استرالیای ادوبی، دوج کوین را برای به‌ تمسخر‌ گرفتن تبلیغات زیاد درباره‌ی رمز ارز ها به‌ وجود آورد. پالمر به‌عنوان تحلیلگر شکاک این تکنولوژی در حال ظهور توصیف شده است و توییت‌های ابتدایی او درباره‌ی رمزارز جدیدش طعنه‌ آمیز بود. بااین‌حال، بعد از بازخورد مثبت شبکه‎‌های اجتماعی دامنه‌ی dogecoin.com را خرید. در همان زمان در پورتلند آمریکا ، بیلی مارکوس توسعه‌‌ دهنده‌ی نرم‌افزار IBM، قصد داشت ارزی دیجیتال بسازد؛ اما در تبلیغ آن مشکل داشت. پس از آشنایی او با هیاهوی دوج کوین، از پالمر برای تولید نرم‌افزار حقیقی پشت‌ پرده‌ دوج اجازه گرفت. مارکوس کدش را برمبنای لاکی‌ کوین ساخته بود که خود از لایت‌ کوین مشتق شده بود و در ابتدا برای استخراج بلوک تصادفی پاداش می‌داد؛ اما پاداش حاصل می ۲۰۱۴ به پاداش ثابت تبدیل شد.

دوج کوین از تکنولوژی اسکریپت لایت‌ کوین استفاده می‌کند و کوینی برمبنای اثبات کار است. پالمر و مارکوس انتشار دوج را ۶ دسامبر ۲۰۱۳ آغاز کردند. دو هفته بعد در ۱۹ دسامبر، بهای دوج کوین ۳۰۰ برابر شد. شاید دلیل این امر ممنوعیت چین برای بانک‌ هایش در سرمایه‌ گذاری رمزارزها بود. سال ۲۰۱۵ زمانی‌که جامعه‌ کریپتو جدی‌ تر شد، دوج کوین سرخوشی خود را اندکی از دست داد. اولین نشانه‌ی اینکه اوضاع دوج کوین مساعد نیست، با جدایی موسس آن، یعنی جکسون پالمر، آغاز شد. وی گفته بود جامعه‌ سمی در اطراف این کوین و پولی که تولید می‌کند، در حال شکل‌ گیری است.

روش‌های بدست آوردن و خرید دوج کوین چیست؟

پاداش گرفتن از طریق تولید محتوا، خرید و فروش محصولات و خدمات، استخراج، خرید یا ترید در صرافی‌‌ های ارز دیجیتال متمرکز (ایرانی یا خارجی) یا غیر متمرکز (DEX) از روش‌های بدست آوردن دوج کوین به‌ حساب می‌آید. استخراج دوج کوین فرایند جایزه‌ گرفتن دوج کوین برای بررسی تراکنش‌های بلاک‌چین دوج کوین است. از آنجاکه دوج کوین از لایت‌کوین ریشه گرفته، استخراج‌کنندگان لایت‌ کوین از ماینر‌های اسکریپت اسیک (Scrypt ASIC) برای استخراج دوج کوین از GPU هم می‌توان استفاده کرد. این روش مقرون‌ به‌ صرفه نیست؛ مگر آنکه از ریگ‌ های قدرتمند استفاده شود. والت‌های سخت‌افزاری مانند لجر نانو، ترزور و سایر والت‌ها دسکتاپ و موبایل شامل اتمیک، تراست والت، کوینومی و والت کاغذی جزو بهترین والت‌های دوج کوین هستند. توجه کنید که والت رسمی دوج کوین با نام Dogecoin Wallet دیگر به‌صورت فعال پشتیبانی نمی‌شود و بسیار افراد گزارش کرده‌اند که با استفاده از آن سرمایه‌ های خود را از دست داده‌‌اند.

چطور دوج کوین بخریم

اگر قصد خرید این ارز دیجیتال را دارید راحت‌ ترین راه در ایران استفاده از صرافی‌های ارز دیجیتال است. با یک جستجوی ساده در گوگل می‌توانید ده‌ها صرافی مختلف پیدا کنید. توصیه می‌کنیم با کمی پرس‌ و جو و تحقیق صرافی‌های معتبرتری را پیدا کنید که همچنین کارمزد کمتری هم برای معامله دارند. انتخاب صرافی مناسب هم مرحله خیلی مهمی در خرید دوج کوین به شمار می‌رود. در حال حاضر صرافی‌های بزرگ و برجسته زیادی در سراسر جهان فعالیت می‌کنند که می‌توانید دوج کوین را از آن‌ها بخرید اما متأسفانه به دلیل تحریم، کاربران ایرانی به راحتی نمی‌توانند از آن‌ها استفاده کنند و باید از ابزارهای تغییر آی‌ پی استفاده کنند.بعد از اینکه متوجه شدیم دوج کوین چیست در پست های بعدی از اخبار فناوری هفتگ، ارزش خرید و تحلیل قیمت این ارز دیجیتال را برای شما قرار خواهیم داد

لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله آنلاین هفتگ | مجله اینترنتی سینما و سریال 7TAG در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    نظرتان را بیان کنید