با قاشق مواد را مخلوط می کنیم و برنج را به این ترکیب اضافه می کنیم و کنار می گذاریم تا ۲ ساعت برنج خیس بخورد.بعد قابلمه را روی حرارت می گذاریم و روغن را می افزاییم و صبر می کنیم تا آب و شیر تبخیر شود و جذب برنج شود.

مرحله ششم

بعد به صورت کته برنج را دم می کنیم.تابه ای را روی حرارت بسیار ملایم قرار می دهیم و کره را داخل آن می اندازیم و کاسه محتوی تکه های مرغ را از داخل یخچال بیرون می آوریم و آبلیمو روی آن ها می ریزیم.

مرحله هفتم

سپس داخل تابه آن ها را می چینیم و در تابه را می گذاریم تا مرغ ها تغییر رنگ دهند و سرخ شوند. در ادامه مرغ ها را به همین صورت به مدت تقریبا ۳۵ تا ۴۵ دقیقه رها می کنیم تا با آب خودش به طور کامل بپزد.

مرحله هشتم

بعد از تبخیر شدن و پخت کامل مرغ ها،آن ها را بر می گرانیم تا طرف دیگرشان نیز سرخ شود.کشمش ها و  آلو بخارا و قیسی ها را داخل صافی می ریزیم تا آب اضافه آن ها خارج شود.تابه ای کوچک را روی حرارت قرار می دهیم.

مرحله نهم

حالا پیازداغ را داخل آن می ریزیم و بعد کشمش ها و آلوی بخارا و قیسی های خیس خورده را داخل تابه می ریزیم و با پیاز داغ تفت می دهیم (می توانید مقداری خرمای بدون هسته نیز اضافه کنید) و از روی حرارت بر می داریم.

مرحله دهم

برنج دم کشیده را داخل دیس می کشیم و روی آن را با مخلوط آلوی بخارا و خلال پسته تزئین می کنیم و مرغ ها را نیز می توانید ریش ریش کنید و روی پلو بریزید و یا همان طور کنار دیس روی پلو قرار دهید و سوتی پلو را نوش جان کنید. برای مطالعه مطالب مشابه، با مجله آشپزی هفتگ همراه باشید.