بهترین زمان سفر 

برای رفتن به روستای خرانق اردکان، ماه‌های فروردین تا مهر را به شما پیشنهاد می‌کنیم، زیرا با توجه به موقعیت جغرافیایی، در فصل‌های گرم سال، آب و هوای خنک‌تری نسبت به دیگر نقاط استان یزد دارد. در فصل‌های پاییز و زمستان هوا در اینجا بسیار سرد است اما اگر سفر در سرما را هم دوست داشته باشید، می‌توانید با لباس مناسب و تجهیزات کافی به روستای خرانق بروید.

امکانات روستا

در روستای تاریخی و گردشگری خرانق، امکانات زیادی برای تفریح و اقامت مسافران وجود دارد:

  • در این روستا، اقامتگاه‌های گردشگری زیادی بنا شده‌اند و اگر دوست دارید شب را در روستا بگذرانید، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.
  • شاید جالب باشد که بدانید در روستای خرانق، پمپ بنزین هم وجود دارد و دیگر نگرانی برای تمام شدن بنزین از بین می‌رود.
  • برای خرید خوراکی و دیگر مایحتاج در سفر به این روستا، نیازی نیست به خارج از روستا بروید؛ چرا که سوپر مارکت درون روستاست و به راحتی نیازتان را برطرف می‌کند.
  • مسجد باصفای روستا نیز از دیگر امکانات روستا به شمار می‌رود و محلی برای دیدار و گفت‌و‌گوی گردشگران با اهالی روستای خرانق اردکان است.
  • دیگر امکان برای مسافران وجود سرویس‌های بهداشتی عمومی است که خصوصا برای رهگذران بسیار کاربردی است.
  • در روستای خرانق به راحتی می‌توانید به هر آنچه که نیاز دارید دسترسی داشته باشید و سفرتان را به آسانی پیش ببرید.آسیاب‌های با قدمت ۱۴۰ سال و قریه شمس‌آباد (باقی‌مانده یک روستای قدیمی و تاریخی)

برای ماندن در این روستا می‌توانید بر اساس علاقه‌مندی و بودجه سفرتان، چند راه را انتخاب کنید.

۱- در روستای زیبای خرانق، می‌توانید در اقامتگاه‌های زیبای بومگردی بمانید. اگر به شناخت فرهنگ‌ها، زندگی در کنار مردم مهربان و میهمان‌نواز یزد و اقامت در یک جای سنتی علاقه‌دارید، حتما اقامتگاه بومگردی را انتخاب کنید.

۲- در صورتی‌که علاقه به کمپیک و برپایی کمپ دارید، باید بدانید روستای خرانق محل فوق‌العاده‌ای برای این کار است. می‌توانید چادرهایتان را زیر آسمان روستا بنا کنید و از تماشای ستاره‌ها در سیاهی شب لذت ببرید.

۳- اگر هم میانه‌ای با کمپینگ یا اقامتگاه‌های بومگردی ندارید، می‌توانید در هتل‌ها، خانه‌های اجاره‌ای و دیگر اقامتگاه‌ها، در شهر اردکان شب را بگذرانید.

اطلاعات بازدید از روستای خرانق اردکان

ساعات بازدید: همه روزه، ۲۴ ساعته

قیمت بلیت: رایگان

آدرس روستای خرانق اردکان : یزد، اردکان، فاصله ۸۵ کیلومتری شهر یزد.

مسیر دسترسی به روستا : برای رفتن به این روستای تاریخی، ابتدا باید خودتان را به استان یزد برسانید. خرانق، در ۴۴ کیلومتری شهر یزد قرار گرفته است. بهتر است برای رسیدن به آنجا، جاده اردکان_طبس را انتخاب کنید و پس از طی حدود ۵۰ کیلومتر به راحتی، به روستای خرانق اردکان برسید.برای مطالعه مطالب مشابه، با مجله گردشگری هفتگ همراه باشید.