یکشنبه, ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ / قبل از ظهر / | 2023-02-05
تاریخ انتشار : ۰۷ تیر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰ |
196 بازدید
۰
2

اد در واقع نام بلندترین سازه موجود در کشور ایران می باشد که در شهر تهران واقع شده است و باید بدانید که این برج به عنوان ششمین دکل مخابراتی دنیا شناخته می شود، باید بدانید ارتفاع برج میلاد حدود ۴۳۵ متر ارتفاع می باشد و در سال ۱۳۸۷ افتتاح شده است، همانطور که در ابتدا اشاره کردیم و با توجه به بخش های مختلفی که در آن وجود دارد، امرزوه یکی از برترین جاذبه های گردشگری موجود در تهران به شمار می آید.

به این پست امتیاز دهید
۱//۲//۳//۵/۴

برج میلاد تهران امروزه به یکی از برترین جاذبه ها و مراکز تفریحی شهر تهران تبدیل شده است و سالانه افراد بسیاری از آن بازدید می کنند، اگر شما نیز قصد بازدید از این سازه را دارید بهتر است پیش از مراجعه، اطلاعاتی در رابطه با قیمت بلیط برج میلاد کسب کنید، به همین جهت در این مقاله قصد داریم علاوه بر معرفی این جاذبه، به بررسی هزینه های بازدید از آن و قیمت بلیط های این مجموعه بپردازیم. میلاد در واقع نام بلندترین سازه موجود در کشور ایران می باشد که در شهر تهران واقع شده است و باید بدانید که این برج به عنوان ششمین دکل مخابراتی دنیا شناخته می شود، باید بدانید ارتفاع برج میلاد حدود ۴۳۵ متر ارتفاع می باشد و در سال ۱۳۸۷ افتتاح شده است، همانطور که در ابتدا اشاره کردیم و با توجه به بخش های مختلفی که در آن وجود دارد، امرزوه یکی از برترین جاذبه های گردشگری موجود در تهران به شمار می آید.برای آشنایی با برج میلاد، با مجله آنلاین هفتگ همراه باشید.

قیمت بلیط بازدید از برج میلاد

برای بازدید  دو پکیج مختلف ارائه می شود که قیمت های متفاوتی دارند و بازدیدکنندگان می توانند از میان این بسته ها، مناسب ترین گزینه را انتخاب کنند

توجه داشته باشید که پکیج اول تنها شامل بازدید از سکوی دید باز می باشد و برای خرید آن باید ۱۲۰۰۰۰ ریال پرداخت کنید، اما گردشگران تور تهران در صورت تمایل می توانند با پرداخت ۳۵۰۰۰۰ ریال پکیج کلی را خریداری کرده و از تمامی قسمت های قابل بازدید برج یعنی سکوی دید باز، گنبد آسمان، موزه شهرداری و موزه مشاهیر بازدید کنند.

معرفی بخش های قابل بازدید برج میلاد

همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم داخل برج میلاد شامل بخش های مختلفی نظیر سکوی دید باز، گنبد آسمان، موزه مشاهیر و موزه شهرداری و غیره می باشد که پیش از تهیه بلیط برج میلاد بهتر است با آن ها آشنا شوید، به همین جهت در ادامه این بخش از مقاله، هر یک از قسمت های قابل بازدید را به اختصار معرفی خواهیم کرد.

لذت تماشای تهران از سکوی دیدباز

این سکو در طبقه هفتم برج و ارتفاع ۲۸۰ متری از سطح زمین واقع شده است و می توان گفت که مهم ترین و هیجان انگیز ترین قسمت برج می باشد. در سکوی دید باز برج میلاد باز یک تراس با مساحت سه هزار متر مربع وجود دارد و جالب است بدانید که این قسمت در واقع قطور ترین بخش سازه به شمار می آید، همچنین لازم به ذکر است در جای جای این سکو دوربین هایی وجود دارد که بازدیدکنندگان می توانند با استفاده از آن ها نمای بی نظیری از شهر تهران را تماشا کنند. توجه داشته باشید که در بخش داخلی سکوی دید نیز ماکت هایی از برج های مخابراتی مختلف و همچنین شهر فرهنگ وجود دارد که شما می توانید از آن ها دیدن کنید.

“گنبد آسمان” گنبدی در ارتفاع ۲۳۰ متری از زمین

گنبد آسمان برج  یکی دیگر از بخش های قابل بازدید برج میلاد است، این بخش در واقع یک سالن با سقف گنبدی شکل و ارتفاع ۱۳ متری می باشد که توسط دکتر رضا یحیایی طراحی شده است و تمدن، تاریخ و فرهنگ ۹ هزار ساله ایران را به تصویر می کشد، توجه داشته باشید که گنبد آسمان در ارتفاع ۳۲۰ متری از سطح زمین قرار دارد و بلندترین بخش قابل بازدید برج به شمار می آید.در گنبد آسمان علاوه بر مشاهده دیوار ها و سقف هایی با طراحی بسیار زیبا می توانید از پرچم بارگاه مطهر ائمه را که در مناسب های مختلف به مجموعه برج میلاد هدیه شده است نیز بازدید کنید.

تماشای مجسمه مفاخر ایران در موزه مشاهیر

 موزه مشاهیر برج میلاد از جاذبه های واقع در طبقه پنجم برج میلاد است که در آن مجسمه های سیلیکونی از مفاخر کشور ایران نگهداری می شود و گردشگران تور تهران می توانند از آن ها بازدید کنند، گفتنی است که تمامی مجسمه های موجود در این بخش اثر هنری دکتر علیرضا خاقانی می باشند.

موزه شهرداری برج میلاد محل نگهداری هدیه های قدیمی شهرداری

در طبقه چهارم  یک سکوی دید کاملاً سر پوشیده وجود دارد که به عنوان موزه شهرداری تهران شناخته می شود، در این موزه دست نوشته های قدیمی مربوط به ایران و همچنین اشیائی که در طول تاریخ به شهرداری تهران هدیه شده اند، نگهداری می شود از دیگر موارد ارزشمندی که در این موزه وجود دارد می توان به کره های قدیمی اشاره کرد که از موزه ژرژ پمیدو خریداری کرده اند.

معرفی تفریحات غیر رایگان برج میلاد

 یکی از مراکز تفریحی شهر تهران می باشد و تفریحات متعددی در آن وجود دارد که برخی از آن ها  رایگان و برخی دیگر غیر رایگان می باشند، از تفریحات غیر رایگان این مجموعه می توان به زیپ لاین، دلفیناریوم، سالن همایش ها و کنسرت های میلاد، سینما، لیزریوم و غیره اشاره کرد که در ادامه این بخش به معرفی هر یک از این تفریحات و هزینه استفاده از هر کدام خواهیم پرداخت.

اولین دلفیناریوم غیر ساحلی خاورمیانه

اولین دلفیناریوم غیر ساحلی خاورمیانه در برج میلاد ساخته شده است که در آن یک شیر دریایی و دو دلفین تربیت شده نگهداری می شوند، گردشگرانی که به دلفیناریوم برج میلاد مراجعه می کنند می توانند فعالیت های تفریحی متعددی نظیر تماشای نمایش های مهیج، عکاسی، شنا و قایق سواری را به همراه دلفین ها انجام دهند، لازم به ذکر است که برای ورود به دلفیناریوم برج میلاد باید بلیط تهیه کنید و قیمت بلیط های این بخش به ازای هر نفر ۶۰۰۰۰۰ ریال می باشد، البته توجه داشته باشید که هزینه شنا، عکاسی و یا قایق سواری باید به صورت مجزا پرداخت شود.

سالن های برگزاری کنسرت

در مجموعه برج میلاد سالن های متعددی برای برگزاری کنسرت وجود دارد که در طول سال خوانندگان و هنرمندان مختلف در آن ها به برگزاری کنسرت های موسیقی، کنسرت های خنده و غیره می پردازند، اگر قصد شرکت در هر یک از کنسرت های این مجموعه را دارید باید بدانید که قیمت بلیط آن ها با توجه به نوع کنسرت و شخص برگزار کننده حدوداً بین ۴۰۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰۰ ریال می باشد.

لذت تجربه پرواز با زیپ لاین

یکی دیگر از تفریحاتی که می توانید در برج میلاد انجام بدهید زیپ لاین می باشد، زیپ لاین این مجموعه به شما این امکان را می دهد که در ارتفاع ۳۰ متری از سطح زمین یک مسیر ۱۵۰ متری را با سرعت ۶۰ کیلومتر بپیمایید. قیمت بلیط این بخش از برج میلاد برای هر نفر ۳۵۰۰۰۰ ریال می باشد.

پیاده روی بر روی پل معلق

درست در کنار زیپ لاین برج میلاد یک پل معلق در ارتفاع ۳۰ متری از زمین وجود دارد که بازدیدکنندگان می توانند با پرداخت ۱۰۰۰۰۰ ریال بلیط های این پل را تهیه کرده و اوج هیجان را به هنگام پیاده روی بر روی این برج تجربه کنند.

لذت یک بازی هیجان انگیز در اتاق فرار انیگما

از دیگر تفریحات غیر رایگانی که بازدیدکنندگان در برج میلاد می توانند انجام دهند، شرکت در بازی های اتاق فرار انیگما می باشد، اتاق های فرار انیگما در واقع یک بازی فیزیکی و ماجراجویی است که افراد می توانند در قالب گروه های سه تا پنج نفره در آن شرکت کرده و اوج لذت و هیجان را تجربه کنند.

بلیط اتاق فرار انیگما برج میلاد بسته به بازی انتخابی شما بین ۴۰۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰۰ ریال متغییر است، البته لازم به ذکر است که برخی از مواقع بلیط های تخفیف دار نیز در این بخش ارائه می شود.

کاربازیا شهر مشاغل کودکان

شاید محبوب ترین بخش برج میلاد در میان کودکان کاربازیا برج میلاد باشد، این بخش در واقع یک شهر مشاغل ویژه کودکان است که در سال ۹۷ افتتاح شده و در حال حاضر پذیرایی کودکان ۲ تا ۱۲ سال می باشد. کودکان می توانند در این بخش به انجام فعالیت های مختلفی نظیر ساخت صنایع دستی، آشپزی، تعمیر خودرو، پرستاری، آتشنشانی و غیره بپردازند البته لازم به ذکر است که تمامی این فعالیت ها در قالب بازی می باشند، توجه داشته باشید که قیمت بلیط این بخش از برج میلاد بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰۰ ریال می باشد، همچنین خوب است بدانید ورود یک نفر اضافی به عنوان همراه کودکان رایگان است.

لیزریوم تلفیق نور و رنگ به همراه موسیقی دالبی

لیزریوم در واقع هنری است که از تلفیق رنگ، نور و صدای دالبی به وجود می آید، خوب است بدانید، در برج میلاد یک سالن با ظرفیت ۵۰ نفر وجود دارد که در آن نمایش لیزریوم اجرا می شود و گردشگران علاقمند می توانند هیجان و لذت بسیاری را در این مجموعه سپری کنند، قیمت بلیط لیزریوم ۸۰۰۰۰ ریال می باشد.

هیجان بازی درسینما گیم

سینما گیم برج میلاد در واقع سینمای چند بعدی است که بازدیدکنندگان با مراجعه به آن می توانند بازی هایی نظیر ترن سواری و جنگ با زامبی ها را انجام دهند، وجود صندلی های پیشرفته و همچنین افکت های ویژه به گردشگران کمک می کند که اوج هیجان را در سینما گیم برج میلاد تجربه کنند، خوب است بدانید که بلیط سینما گیم نت برای سینمای ۶ بعدی و ۷ بعدی، ۱۲۰۰۰۰ ریال می باشد.

هزینه تماشای فیلم درسینما

علاقمندان به فیلم و سینما باید بدانند که در برج میلاد حدود ۶ سالن سینما وجود دارد که فیلم های روز در آن ها اکران می شود، قیمت بلیط سینما برج میلاد همانند سایر سینما های کشور، ۲۰۰۰۰۰ ریال می باشد

اطلاعات بازدید

این برج در استان تهران، بزرگراه شیخ فضل الله نوری، ورودی بزرگراه شهید همت،مسیر اختصاصی برج میلاد واقع شده است. وب سایت رسمی این برج بهآدرس MILADTOWER.TEHRAN.IR می باشد. برای تماس این جذبه گردشگری میتوانید با شماره ی ۰۲۱۸۵۸۵ تماس بگیرید و ساعت کاری این برج از ۹ الی ۲۳ می باشد .

امیدوراریم با مطالعه این بخش از سایت لحظه آخر اطلاعاتی کلی در رابطه با قیمت بلیط برج میلاد و همچنین هزینه استفاده از امکانات و خدمات رفاهی این مجموعه کسب کرده باشید و این اطلاعات برای ساکنین و همچنین گردشگران شهر تهران مفید واقع شود.برای مطالعه مطالب مشابه، با مجله گردشگری هفتگ همراه باشید.

لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله آنلاین هفتگ | مجله اینترنتی سینما و سریال 7TAG در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    نظرتان را بیان کنید