یکشنبه, ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ / قبل از ظهر / | 2023-02-05
تاریخ انتشار : ۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۲ |
438 بازدید
۰
4

نتیجه بازی دربی ۱۴۰۰ امروز جام حذفی در ضربات پنالتی با نتیجه ۴-۳ به نفع استقلال به پایان رسید. استقلال به نیمه نهایی صعود کرد. سید حسین حسینی برای بار اول در مقابل پرسپولیس کلین شت کرد و پنالتی عبدی را مهار کرد تا ستاره بازی باشد.

به این پست امتیاز دهید
۱//۲//۳//۵/۴

نتیجه بازی دربی ۱۴۰۰ امروز جام حذفی در ضربات پنالتی با نتیجه ۴-۳ به نفع استقلال به پایان رسید. دربی ۹۶ را استقلال برد تا به نیمه نهایی جام حذفی صعود کند … بازی دربی ۱۴۰۰ امروز جام حذفی در شرایطی برگزار شد که این پنجمین مصاف استقلال پرسپولیس در جام حذفی بود و تا کنون هرکدام ۲ بار پیروز از میدان خارج شده بودند. به گزارش ورزش ۳ و به نقل از مجله آنلاین هفتگ، استقلال که امیدی به کسب جام در لیگ برتر ندارد و جام حذفی را نیز در سال قبل مقابل تراکتور از دست داده، انگیزه زیادی برای پیروزی در این دیدار دارد. از طرفی سرخپوشان نیز که فعلا در صدر جدول لیگ برتر هستند، با پیروزی در برابر استقلال میتوانند به جام دوم نیز لبخند بزنند.

پنالتی های بازی دربی ۱۴۰۰ امروز جام حذفی :

 1. ووریا غفوری و مهدی ترابی پنالتی های خود را به گل تبدیل کردند تا ۱-۱ مساوی ادامه دهند.
 2. فرشید اسماعیلی و حسین کنعانی هم دومین پنالتی های تیم خود را گل کردند
 3. بابک مرادی و سعید آقایی هم موفق به گلزنی در ضربات پنالتی شدند. نتیجه ۳-۳ همچنان مساوی
 4. ارسلان مطهری چهارمین گلزن استقلال در ضربات پنالتی بود ولی عیسی آل کثیر در کمال ناباوری توپ خود را خارج از چارچوب زد …
 5. مهدی قایدی که میتوانست با زدن گل بازی را تمام کند، توپ خود را به دستان حامد لک زد تا همه چیز به پنالتی مهدی عبدی وابسته باشد. مهدی هم پنالتی خود را گل نکرد تا استقلال همچون سال قبل برنده دربی در جام حذفی باشد
لحظات حساس بازی دربی ۱۴۰۰ امروز جام حذفی :
 1. دقیقه ۷: تعارف توپ بین بازیکنان پرسپولیس موجب شد تا استقلال صاحب یک موقعیت جدی شود، اما ضربه محمد نادری پس از اصابت به مدافع سرخ‌پوشان راهی کرنر شد.
 2. دقیقه ۱۱: ارسال مهدی قایدی از روی ضربه ایستگاهی میانه زمین به سمت چپ محوطه جریمه را ارسلان‌مطهری با ضربه سر به فرشید اسماعیلی رساند که در ادامه ضربه سر او از بالای دروازه پرسپولیس به اوت رفت.
 3. دقیقه ۱۳: شوت ناگهانی و راه دور میلاد سرلک در چارچوب دروازه استقلال نبود و راهی اوت شد.
 4. دقیقه ۲۶: سانتر آرش رضاوند از سمت راست زمین و ضربه سر سیاوش یزدانی در اختیار حامد لک قرار گرفت که شروع مجدد خوب او به سمت چپ زمین، وحید امینی را در موقعیت ضدحمله قرار داد، اما عارف غلامی روی بازیکن پرسپولیس مرتکب خطا شد.
 5. دقیقه ۲۷: حملات پیاپی پرسپولیس از دو طرف زمین با ضربه ایستگاهی مهدی ترابی و در ادامه شوت پای چپ احسان پهلوان همراه شد که در نهایت توپ ارسالی از جناح راست زمین را سید حسین حسینی دفع کرد.
 6. دقیقه ۳۶: فرشید اسماعیلی از راه دور شوت‌زنی کرد که ضربه او دقت لازم را نداشت و به اوت رفت.
 7. دقیقه ۲+۴۵: مهدی ترابی پس از حرکت در عرض از پشت محوطه جریمه شوت‌زنی کرد که ضربه او را سیاوش یزدانی قبل از رسیدن توپ سید حسین حسینی دفع کرد.
 8. دقیقه ۵۰: وحید امیری با فرار تند و تیز و تکل بلند پاس خوبی به امید عالیشاه داد که شوت زمینی پای چپ این بازیکن به تور کنار دروازه استقلال اصابت کرد.
 9. دقیقه ۵۳: حمله همه جانبه بازیکنان استقلال نزدیک بود این تیم را به گل برساند که پاس مهدی قایدی و در ادامه پاس رو به عقب وریا غفوری توسط آرش رضاوند به بیرون زده شد.
 10. دقیقه ۵۷: سر توپ مهدی قایدی و شوت فنی این بازیکن به شکل خطرناکی از کنار دروازه پرسپولیس عبور کرد.
 11. دقیقه ۶۰: شوت خطرناک قایدی از روی ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه به سمت چپ دروازه پرسپولیس را حامد لک دفع کرد.
 12. دقیقه ۶۴: پاس رو به عقب مهدی ترابی و شوت روی پای امید عالیشاه از بالای دروازه استقلال رد شد.
 13. دقیقه ۷۲: ارسلان مطهری از پشت محوطه جریمه شوت‌زنی کرد که ضربه او ثمری نداشت و راهی اوت شد.
 14. دقیقه ۷۵: بابک مرادی با سرعت بالا از بین سه مدافع پرسپولیس عبور کرد که شوت پای چپ او از کنار دروازه به بیرون رفت.
 15. دقیقه ۸۵: سانتر توپ از سمت چپ زمین به محوطه جریمه پرسپولیس به محمد دانشگر رسید که این بازیکن به زیر توپ ضربه زد تا این موقعیت استقلال از دست برود.
 16. دقیقه ۸۷: بابک مرادی از فاصله حدودا ۳۰ متری با پای راست شوت‌زنی کرد که توپ او فاصله زیادی از بالای دروازه پرسپولیس عبور کرد.
 17. دقیقه ۲+۹۰: نزدیک به استقلال در وقت‌های اضافه به گل برسد که شوت مهدی قائدی از پشت محوطه جریمه به شکل خطرناکی از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
 18. دقیقه ۸+۹۰: پرسپولیس می‌توانست در لحظات پایانی به گل برسد که سرخ‌پوشان از موقعیت خود استفاده نکردند و در نهایت ضربه احسان پهلوان به بیرون رفت.
 19. دقیقه ۹۳: بهترین فرصت گلزنی پرسپولیس از ابتدای مسابقه در این لحظه از دست رفت و ارسال مهدی ترابی از روی ضربه ایستگاهی میانه زمین به مقابل دروازه استقلال به بیرون زده شد تا آه و حسرت برای سرخ‌پوشان بماند.
 20. دقیقه ۹۶: ارسال تند و تیز مهدی قایدی و ضربه سر محمدحسین مرادمند با کمترین اختلاف از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
 21. دقیقه ۹۹: ارسلان مطهری روی پا از پشت محوطه جریمه شوت‌زنی کرد که مثل دفعات قبل ضربه او ثمری نداشت و به اوت زده شد.
 22. دقیقه ۱۰۲: پاس در عمق تماشایی وحید امیری از بین سه مدافع استقلال و ارسال چیپ و کوتاه مهدی عبدی را آل‌کثیر با ضربه سر زد که توپ به تیرک عمودی دروازه استقلال اصابت کرد و به مدافعان آبی‌پوش رسید تا پرسپولیس بازهم در گلزنی ناکام بماند.دقیقه ۱۰۵: نزدیک بود بازیکنان پرسپولیس روی غافلگیری خود دروازه‌شان را باز شده ببینند که پاس در عمق ارسلان مطهری و ضربه‌ای که مهدی قایدی زد با دخالت عالی و به موقع سیامک نعمتی راهی کرنر شد.
 23. دقیقه ۱+۱۰۵: سانتر دیدنی مهدی مهدی‌پور از روی کرنر سمت راست زمین و ضربه سر ارسلان مطهری با کمترین اختلاف از کنار تیرک عمودی دروازه پرسپولیس رد شد.

پیش بازی دربی ۱۴۰۰ امروز جام حذفی

مثل فصل گذشته، استقلال و پرسپولیس قبل از رسیدن به فینال جام حذفی باید مقابل یکدیگر قرار بگیرند. سال قبل دو تیم در مرحله نیمه نهایی به مصاف هم رفتند که استقلال در ضربات پنالتی از سد رقیب سنتی‌اش گذشت و این بار دو تیم برگزار کننده مهمترین بازی مرحله یک چهارم نهایی هستند. یحیی گل‌محمدی نه تنها قصد دارد انتقام شکست فصل قبل را از فرهاد مجیدی و تیمش بگیرد بلکه او به عنوان مدعی اصلی قهرمانی لیگ، امیدوار است با بردن استقلال، هم برای دومین بازی متوالی این تیم را شکست بدهد هم اینکه در جام حذفی هم شانس قهرمانی داشته باشد و در صورت امکان، فصل را با دبل قهرمانی به پایان برساند.

مجیدی هم که تیمش شانسی برای قهرمانی در لیگ ندارد امیدوار است امسال و بر خلاف سال قبل بتواند یک جام را به هواداران تیمش هدیه دهد و البته که او هم دوست دارد انتقام شکست در لیگ را در جام حذفی از پرسپولیس بگیرد. نتایج دو تیم در مرحله قبلی جام حذفی: پرسپولیس ابتدا مس نوین کرمان را ۰-۳ شکست داد و در مرحله قبلی هم ۱-۴ از سد شاهین بندرعامری بوشهر گذشت. استقلال هم بعد از پیروزی ۱-۲ مقابل پیکان در مرحله یک شانزدهم نهایی، در مرحله یک هشتم با همین نتیجه ذوب آهن را شکست داد.

ترکیب استقلال در مقابل پرسپولیس : سیدحسین حسینی، سیاوش یزدانی، محمدحسین مرادمند، عارف غلامی، مسعود ریگی، آرش رضاوند، محمد نادری، وریا غفوری، فرشید اسماعیلی،  ارسلان مطهری، مهدی قایدی

ترکیب پرسپولیس در مصاف با استقلال : حامد لک، حسین کنعانی زادگان، فرشاد فرجی، وحید امیری، احمد نور اللهی، امید عالیشاه، سیامک نعمتی، احسان پهلوان، مهدی ترابی، شهریار مغانلو و میلاد سرلک.
داور و گزارشگر بازی دربی ۱۴۰۰ امروز جام حذفی : علیرضا فغانی برای هفتمین بار قضاوت بازی استقلال و پرسپولیس را برعهده دارد و پیمان یوسفی نیز گزارشگر دربی حساس امروز است.
لینک کوتاه خبر:
×
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله آنلاین هفتگ | مجله اینترنتی سینما و سریال 7TAG در وب سایت منتشر خواهد شد
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
 • نظرات و تجربیات شما

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  نظرتان را بیان کنید