سه شنبه, ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ / قبل از ظهر / | 2023-01-31
تاریخ انتشار : ۲۱ تیر ۱۴۰۰ - ۲:۳۸ |
285 بازدید
۰
5

جام به خانه بازمیگردد همچنان یک رویا برای سه شیرها باقی ماند. ایتالیا قهرمان یورو ۲۰۲۰ شد و موفق شد در ضربات پنالتی ۴-۲ انگلیس را شکست دهد. انگلیس که با یک پنالتی بحث برانگیز در بازی با وایکینگ های دانمارک موفق شد برای نخستین بار به فینال یورو برسد، در ضربات پنالتی موفق نشد قهرمانی را کسب کند تا شعار جام به خانه بازمیگردد همچنان یک رویا باشد….

به این پست امتیاز دهید
۱//۲//۳//۵/۴

تیم فوتبال انگلیس برای نخستین بار فینالیست یورو است. شاید به لطف میزبانی و شاید به لطف پنالتی بحث برانگیزی که در مقابل با دانمارک بدست آورد. در مقابل اما ایتالیای ۴ ستاره وجود دارد که تیم های بزرگی مانند بلژیک و اسپانیا را از مقابل برداشته و آمده که جام را به رم ببرد. به گزارش ورزش ۳ و به نقل از مجله آنلاین هفتگ، بازی انگلیس ایتالیا فینال یورو ۲۰۲۰ امشب ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه ومبلی برگزار شد که نتیجه آن ۴-۳ به نفع ایتالیا به پایان رسید تا ایتالیا قهرمان یورو ۲۰۲۰ باشد. این انگلیس بود که دقیقه ۲ با نخستین حمله خود موفق شدند در وبملی پیش بیوفتند و یک شک به لاجوردی پوشان وارد کنند. ایتالیا اما ۶۵ دقیقه بعد از دریافت گل موفق شد گل تساوی بخش را به ثمر برساند تا نتیجه در ۹۰ دقیقه ۱-۱ باشد و بازی به وقت های اضافه بکشد. بازی در ۳۰ دقیقه وقت های اضافه هم اتفاق خاصی دربر نداشت تا ضربات پنالتی قهرمان یورو ۲۰۲۰ را مشخص کند که تیم ایتالیا موفق شد در پایان رقیب خود را با نتیجه ۳-۲ در ضربات پنالتی شکست دهد و قهرمان یورو ۲۰۲۰ شود. انگلیس که با یک پنالتی بحث برانگیز در بازی با وایکینگ های دانمارک موفق شد برای نخستین بار به فینال یورو برسد، در ضربات پنالتی موفق نشد قهرمانی را کسب کند تا شعار جام به خانه بازمیگردد همچنان یک رویا باشد….

ترکیب فینال یورو ۲۰۲۰

یازده نفر تیم فوتبال انگلیس برای بازی برابر ایتالیا : جردن پیک‌فورد، هری مگوایر، جان استونز، کایل واکر، دکلاین رایس، کالوین فیلیپس، لوک شاو، تریپیر، رحیم استرلینگ، ماونت و هری کین

یازده نفر تیم ملی ایتالیا برای مصاف با انگلیس :  جان لوئیجی دوناروما، امرسون، کیه‌لینی، لئوناردو بونوچی، دی لورنزو، وراتی، جورجینیو، بارلا، اینسینیه، ایموبیله و کیه‌زا

پیش بازی انگلیس ایتالیا در فینال یورو ۲۰۲۰

انگلیس در مرحله گروهی مسابقات عملکرد پر فراز و نشیبی داشت و حتی بسیاری از هواداران این تیم نسبت به قهرمانی سه شیرها ناامید شدند اما شاگردان گرت ساوتگیت در مرحله حذفی نمایش های درخشانی را ارائه دادند. آنها ابتدا از سد آلمان قدرتمند عبور کردند و در یک چهارم نهایی با چهار گل اوکراین را در هم کوبیدند. سه شیرها همچنین شب گذشته در بازی نیمه نهایی به سختی و با نتیجه ۲-۱ دانمارک را شکست داده و راهی فینال شدند. در مورد ایتالیا اما اوضاع کمی متفاوت بود. شاگردان روبرتو مانچینی از همان ابتدای جام مقتدر ظاهر شدند و با پیروزی در هر سه مسابقه دور گروهی راهی مرحله حذفی شدند. ایتالیا در مرحله حذفی نیز با غلبه بر حریفان قدرتمندی نظیر اتریش و البته بلژیک مدعی راهی نیمه نهایی شد و در این دور از بازی‌ها نیز به سختی و در ضربات پنالتی اسپانیا را شکست داد.

گل های فینال یورو ۲۰۲۰

گل اول ایتالیا به انگلیس در دقیقه ۶۷ : روی ارسال کرنر از سمت راست، وراتی با ضربه سر، تیر دروازه انگلیس را لرزاند، ریباند این توپ را لئوناردو بونوچی با سماجت هر چه تمام تر به گل تساوی تیمش تبدیل کرد.

گل نخست بازی برای انگلیس در دقیقه ۲ : اولین حمله جدی انگلیس به اولین گل بازی ختم شد؛ ارسال تریپیر از سمت راست را لوک شاو با یک شوت روی پای بی نقس از تیر دو به سمت دروازه ایتالیا شلیک کرد؛ این ضربه در حالی که دروازه بان ایتالیا عکس العملی روی آن نداشت، پس از برخورد به تیر عمودی، وارد دروازه شد.

لحظه به لحظه با بازی انگلیس ایتالیا قهرمان یورو ۲۰۲۰

 1. دقیقه ۸: شوت کات دار اینسینیه از روی ضربه آزاد با اختلاف از بالای دروازه راهی اوت شد.
 2. دقیقه ۱۰: ارسال در عرض خطرناک تریپیر از سمت راست را کیه‌لینی در دهانه دروازه با تکلی به موقع قطع کرد.
 3. دقیقه ۱۲: سانتر خطرناک تریپیر را دی لورنزو با دستپاچگی راهی کرنر کرد.
 4. دقیقه ۲۸: شوت ناگهانی اینسینیه از پشت محوطه جریمه با اختلافی فاحش از کنار دروازه به بیرون رفت.
 5. دقیقه ۳۱: بازیکنان تیم ملی ایتالیا در میان سوت ممتد هواداران انگلیسی، مشغول پاسکاری برای یافتن روزنه ای در میان پرس شدید تیم حریف هستند.
 6. دقیقه ۳۵: کیه‌زا با یک حرکت دیدنی، دو بازیکن تیم ملی انگلیس را در میانه میدان از پیش رو برداشته و به سمت دروازه حرکت کرد، شوت زمینی او از پشت محوطه جریمه با اختلاف کم به بیرون رفت.
 7. دقیقه ۳۶: لوک شاو با سماجت توپ را از دی لورنزو در بیرون محوطه جریمه گرفته و با یک پاس در عرض تند و تیز توپ را به دهانه دروازه ایتالیا فرستاد؛ پاس او را مدافعان حریف به خوبی دور کردند.
 8. دقیقه ۴۴: تعادل رحیم استرلینگ در داخل محوطه جریمه ایتالیا برهم خورد اما داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.
 9. دقیقه ۴۵: داور چهارم تابلوی وقت های اضافه نیمه اول را به نمایش گذاشت: ۴ دقیقه.
 10. دقیقه ۲+۴۵: ضربه روی پای دی لورنزو در داخل محوطه جریمه با برخورد به استونز، بلوکه شد؛ در ادامه این حرکت، شوت کم جان وراتی از پشت محوطه جریمه را پیکفورد به راحتی در اختیار گرفت.
 11. دقیقه ۴۷: بارلا روی یک تکل بی محابا موجب برهم خوردن تعادل کین شد و داور بازی به خاطر این صحنه به او کارت زرد نشان داد.
 12. دقیقه ۴۸: رحیم استرلینگ با یک حرکت انفجاری وارد محوطه جریمه انگلیس شد اما پیش از زدن ضربه نهایی، تعادل خود را از دست داد؛ در حالی که انگلیسی ها اعتقاد داشتند در این صحنه خطای پنالتی رخ داده اما داور چنین عقیده ای نداشت. او در این صحنه پس از اینکه توسط بونوچی تحت فشار قرار گرفت، روی زمین افتاد.
 13. دقیقه ۵۰: ایتالیا روی نیم دایره محوطه جریمه تیم انگلیس صاحب یک ضربه آزاد شد؛ شوت کات دار اینسینیه روی این ضربه آزاد، راهی به دروازه نداشت و به بیرون رفت.
 14. دقیقه ۵۵: مانچینی در تیم خود دو تغییر ایجاد کرد؛ براردی به جای ایموبیله و کریستانت به جای بارلا.
 15. دقیقه ۵۶: ضربه سر مگوایر روی سانتر شاو با اختلاف از بالای دروازه راهی اوت شد.
 16. دقیقه ۵۷: پس از بلوکه شدن شوت کیه‌زا، توپ به اینسینیه در سمت چپ محوطه جریمه رسید تا خطرناک ترین صحنه نیمه دوم تا این لحظه رقم بخورد شوت اینسینیه در حالی که دو مدافع انگلیس او را تحت فشار قرار داده بودند، با واکنش خوب پیکفورد همراه شد.
 17. دقیقه ۶۲: کیه‌زا با یک حرکت پا به توپ زیبا وارد محوطه جریمه انگلیس شد و بعد از چند قدم حرکت در حرکت، شوت خطرناکی را روانه دروازه انگلیس کرد؛ این شوت را پیکفورد با واکنشی بی نقص مهار کرد.
 18. دقیقه ۶۴: ضربه سر استونز روی ارسال کرنر تریپیر با نوک انگشتان دروازه بان ایتالیا راهی کرنر کند.
 19. دقیقه ۶۶: ارسال خطرناک کیه‌زا را استونز با ضربه سر راهی کرنر کرد.
 20. دقیقه ۶۷: گل برای ایتالیا. لاجوردی پوشان به بازی برگشتند. ایتالیا قهرمان یورو ۲۰۲۰ خواهد شد؟
 21. دقیقه ۷۰: بعد از دریافت گل تساوی، ساوت گیت اولین تغییر را در تیمش ایجاد کرد؛ ساکا به جای تریپر.
 22. دقیقه ۷۴: ساوت گیت دومین تعویض خود را هم در این دیدار انجام داد؛ هندرسون به جای رایس.
 23. دقیقه ۸۳: کیه‌زا که به شدت مصدوم شد، برای مداوا به بیرون از زمین منتقل شد.
 24. دقیقه ۸۵: اینسینیه پس از یک تکل شدید روی پای فیلیپس که او را در میانه میدان سرنگون کرد، از داور بازی یک کارت زرد گرفت.
 25. دقیقه ۸۵: کیه‌زا که دقایقی پیش به شدت مصدوم شد، قادر به ادامه بازی نبوده و با چهره ای غمگین جای خود را برناردسکی داد.
 26. دقیقه ۸۷: ورود یک جیمی جامپ به داخل زمین باعث شد تا داور، بازی را موقتا قطع کند؛ ماموران حاضر در ورزشگاه پس از یک تعقیب و گریز جالب این تماشاگر را از زمین مسابقه خارج کردند.
 27. دقیقه ۹۰: داور چهارم، وقت اضافه نیمه دوم را اعلام کرد؛ ۶ دقیقه.
 28. دقیقه ۹۷: فیلیپس پس از یک کنترل زیبا، شوت روی پای خطرناکی را از پشت محوطه جریمه روانه دروازه ایتالیا کرد که توپ با اختلافی اندک راهی اوت شد.
 29. دقیقه ۹۹: گریلیش، بازیکن محبوب انگلیسی ها سرانجام وارد زمین شد؛ او به جای مونت به ترکیب انگلیس اضافه شد.
 30. دقیقه ۱۰۳: ارسال خطرناک امرسون از سمت چپ را پیکفورد با شجاعت در دهانه دروازه دور کرد.
 31. دقیقه ۱۰۵: داور بازی برای نیمه اول، یک دقیقه وقت اضافه در نظر گرفت.
 32. دقیقه ۱۰۷: شوت سرکش براناردسکی از روی ضربه آزاد را پیکفورد طی دو مرحله در اختیار گرفت.
 33. دقیقه ۱۱۲: خطای شدید جورجینیو روی گریلیش، یک کارت زرد را برای او به همراه داشت.
 34. دقیقه ۱۱۶: برخورد توپ به دست مدافع انگلیس، صحنه مشکولی را در دقایق پایانی نیمه دوم وقت های اضافه به وجود آورد اما داور اعتقادی به هند در این صحنه نداشت.
 35. دقیقه ۱۱۸: فلورنزی در آخرین دقایق بازی جای امرسون را در ترکیب ایتالیا گرفت.
 36. پایان بازی. دوتیم برای ضربات پنالتی آماده میشوند.

بازی به پایان رسید. ایتالیا قهرمان یورو ۲۰۲۰ شد و در ضربات پنالتی سه شیرها را مغلوب کرد

لینک کوتاه خبر:
×
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله آنلاین هفتگ | مجله اینترنتی سینما و سریال 7TAG در وب سایت منتشر خواهد شد
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
 • نظرات و تجربیات شما

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  نظرتان را بیان کنید